Catering dietetyczny w pracy — pomysł na wspólne posiłki

Z roku na rok pracujemy coraz więcej. Pokazują to nie tylko statystyki, ale widzimy to w swoim życiu na co dzień. Nie mamy czasu dla siebie, dla naszych bliskich, zaniedbujemy odpoczynek, swoje pasje, coraz rzadziej regularnie gotujemy.

Często, gdy mamy to wyboru stanie przy kuchni po wyczerpującym często kilkunastogodzinnym dniu a zamówienie czegoś, czy kupienie w supermarkecie przysłowiowego „gotowca” to gotowanie wolimy sobie odpuścić. Nic w tym dziwnego, skoro mamy tyle alternatyw.

 

Jedzenie w pracy

Podobnie sprawa ma się z posiłkami w pracy. Nie zawsze mamy czas na zjedzenie w domu pożywnego śniadania, kiedy zegar goni nas nieubłaganie. Często nie zabieramy także posiłku do pracy.

Niestety taka sytuacja kończy się albo kupowaniem słodkości i słonych przekąsek z firmowego automatu, albo zamawianiem czegoś z kolegami z pracy wprost do biura. Opcji mamy sporo: bary z fast foodami, kebaby, restauracje itp. Jednak umówmy się, nie zawsze jest to jedzenie zdrowie i pełnowartościowe. Najczęściej są to potrawy, które ze zdrowym jedzeniem mają niewiele wspólnego, ociekają tłuszczem i pustymi kaloriami albo są napakowane chemią.

 

Dieta pudełkowa do pracy — zdrowe posiłki na cały dzień

Można się skrzyknąć i zamawiać razem catering dietetyczny wprost na firmowe biurka. Do wyboru mamy wiele rodzajów diet więc na pewno każdy znajdzie odpowiednią dla swoich potrzeb oraz preferencji. A jeśli będziemy mieć trudność z wyborem, zawsze możemy poradzić się dietetyka. Najlepsze firmy oferujące catering dietetyczny mają swoich specjalistów, którzy chętnie pomogą wybrać optymalny program odżywiania, tak aby każdy mógł osiągać założone cele.

To nie tylko posiłki, to poczucie wspólnoty. Każdego ranka otrzymamy kompletny zestaw pięciu posiłków na cały dzień. Są one przygotowywane ze świeżych produktów najwyższej jakości. Każdy z nich jest odpowiednio zbilansowany, tak by dostarczał niezbędnych składników odżywczych i zapewniał odpowiedni poziom energii na cały aktywny dzień.

Dodatkowo bardzo często są to potrawy, których nie przygotowujemy w domach lub nawet ich nie znamy. Mamy więc okazję wspólnie ze znajomymi w pracy poznawać nowe smaki i dzielić się doświadczeniami co zbliży nas do siebie i zbuduje poczucie wspólnoty.

 

Posiłki do pracy: zdrowe nawyki

Możemy się umówić, że będziemy posiłki jeść wspólnie, aby razem kształtować zdrowy nawyk jedzenia w odpowiednich odstępach czasu. Dodatkowo taka sytuacja będzie działała na całą grupę motywująco, aby nie podjadać między posiłkami, bo przecież koleżanki i koledzy zauważą, że jemy coś niezdrowego, czego nie było w pakietach z posiłkami.

 

Catering dietetyczny do biura: podejmij wyzwanie!

Wspólne zamawianie cateringu dietetycznego do biura, może także sprzyjać podejmowaniu zdrowych wyzwań związanych z odchudzaniem czy eliminowaniem niezdrowych substancji z naszego jadłospisu. Nie od dzisiaj wiadomo, że w grupie siła i łatwiej jest dotrzymać złożonych obietnic, jeśli robi się je w obecności innych osób.

Jak widać grupowe korzystanie z diety pudełkowej w pracy może przynieść wiele innych korzyści poza tą podstawową, jaką jest spożywanie zdrowych posiłków w pracy. I także dlatego warto rozważyć taką możliwość, zastanawiając się następnym razem co i skąd zamówić do jedzenia?

Jeśli chcesz przetestować catering dietetyczny z Warszawy lub w innym mieście, wejdź na stronę lokalizacji i sprawdź czy jest dostępny w Twojej okolicy.