Dlaczego jedzenie z automatu jest niezdrowe?

Kiedyś kojarzyły się nam z zachodem, z nowoczesnością, z postępem, którego u nas brakowało. Aktualnie bez grama przesady można stwierdzić, że spotykamy je niemal na każdym rogu. Automaty sprzedające jedzenie. Są wszechobecne w naszych firmach, urzędach, na dworcach i lotniskach, w szpitalach, a nawet — o zgrozo — w szkołach.

Jedzenie z automatów a zdrowie

Możemy w nich kupić różne produkty spożywcze tj. słodkie napoje gazowane, soki, batoniki, chipsy, kawę. No i korzystamy z nich, jedni częściej, drudzy rzadziej, jeszcze inni incydentalnie. Wszystko jest dla ludzi. Czasem każdy z nas znajduje się w sytuacji, kiedy nie ma innego wyboru. Może być głodny albo kupić coś z automatu. Może przysypiać pod ścianą na dworcu albo kupić małą czarną w papierowym kubeczku. Jednak jeśli zbyt często będziemy się zadowalać pustymi kaloriami z automatu, to ani się obejrzymy, a odbije się to na naszym zdrowiu i sylwetce.

Nie ma co się oszukiwać. Jedzenie z automatu to najczęściej śmieciowe jedzenie, którego nie powinniśmy nadużywać, jeśli chcemy być zdrowi. Co zatem powinniśmy robić, by jak najrzadziej z niego korzystać?

Alternatywy dla jedzenia z automatów

Domowe gotowanie

Najzdrowiej i najrozsądniej jest przygotowywać jedzenie w domu i zabierać je do pracy czy w podróż. To nie jest aż tak pracochłonne, jak się na pierwszy rzut oka wydaje. Wystarczy racjonalnie planować gotowanie prostych potraw, tak aby nie robić tego codziennie. Inspiracji warto szukać w internecie, który jest prawdziwą kopalnią przepisów na łatwe do przyrządzenia potrawy. Zakupy warto robić raz maksymalnie dwa razy w tygodniu, aby nie tracić niepotrzebnie czasu. Do supermarketu zabierać listę produktów niezbędnych do przygotowania zaplanowanych potraw. Tutaj naprawdę trening czyni mistrza. Po kilku tygodniach będziemy mieli w tym sporą wprawę, a dodatkowo stworzymy sobie także listę ulubionych przepisów.

Zdrowe przekąski zabierane z domu

Warto zawsze mieć ze sobą zdrowe przekąski na wypadek nagłego napadu głodu. Jeśli będziemy jeść 5 razy dziennie, takie napady nie powinny się nam zdarzać, jednak warto być ubezpieczonym. W torebce, w biurku czy w samochodzie możemy mieć to, co lubimy np. zdrowe ziarna, ulubione orzechy bez soli, owoce czy warzywa. Jeśli nie będziemy mieć ich pod ręką, to sięgniemy po to, co pod ręką będzie, czyli batonika z automatu.

Kawa w kubku termicznym

Umówmy się, że kawę z automatu zasadniczo trudno nazwać kawą. Więc jeśli znasz siebie i wiesz, że bez małej czarnej w ciągu dnia ani rusz to zabieraj ją z domu. Tylko wtedy wiesz, co tak naprawdę masz w kubku. Dodatkowo możesz zrobić ją po swojemu np. z ulubionym rodzajem mleka roślinnego czy zdrowym zamiennikiem cukru tj. erytrolem.

Lunchbox

Ostatecznie na pomoc może przyjść także Be Diet Catering. Nasza oferta to pięć zdrowych pełnowartościowych posiłków w pudełkach na każdy dzień. Dobre rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy cierpią na chroniczny brak czasu na gotowanie albo którym z gotowaniem zdecydowanie nie po drodze. Doskonały sposób na to, by jeść zdrowo, smacznie i regularnie. Zamawiasz pyszne, zbilansowane jedzenie dostosowane do swoich upodobań wprost do swojej firmy lub domu, cieszysz się doskonałym smakiem i zyskujesz wolny czas. Propozycja warta rozważenia!