Ile kalorii powinieneś spożywać aby chudnąć

Najbardziej istotną rzeczą do zapamiętania jest to, iż schudniesz tylko wtedy gdy będziesz spalać więcej kalorii niż sobie dostarczasz.Co to jest kaloria? To jednostka miary, która informuje Cię ile energii przyswaja Twój organizm przy spożyciu danego produktu. Energia ta jest nam niezbędna do życia. Jednak gdy dostarczamy sobie więcej energii niż spalamy to nadmiar ten odkłada się w postaci dodatkowych kilogramów.

Czy wiesz, że pół kilograma tłuszczu zawiera mniej więcej 3500 kilokalorii! Jeżeli, więc chcesz schudnąć pół kilograma tygodniowo musisz zmniejszyć liczbę przyjmowanych kalorii o 3500 tygodniowo. To oznacza, że dziennie musisz przyjmować o 500 kilokalorii mniej. Jeżeli chcesz chudną jeden kilogram tygodniowo to musisz zmniejszyć liczbę przyjmowanych kalorii o 1000 dziennie.

Większość kobiet chudnie około 0,5-1kg  na tydzień gdy spożywa 1500 kalorii dziennie. Jeżeli chodzi o mężczyzn to jest to około 1800 kalorii na dzień. Jeżeli dodasz do tego wysiłek fizyczny możesz jeszcze bardziej schudnąć, lecz najlepiej i najzdrowiej jest tracić do 4 kg na miesiąc, dlatego gdy wprowadzisz wysiłek fizyczny należy pamiętać o zwiększeniu kaloryczności posiłków.