Jak pokonać ochotę na fast foody?

Mamy dla Was kilka tipów, jak pokonać chęć na fast foody i trzymać się z daleka od tłustych frytek czy hamburgerów.

Jak przestać jeść fast foody? 5 wskazówek

Jeśli zastanawiasz się, jak pokonać ochotę na fast foody, mamy dla Ciebie kilka przydatnych tipów:

  1. Starajcie się nie wychodzić z domu głodni. Miejcie przy sobie zawsze zdrowe przekąski, np. owoce, orzechy lub domowe batoniki musli.
  2. Kiedy dopadnie Was wielki głód na mieście, nie zapychajcie się od razu cheeseburgerem. Znajdźcie miejsce z domowymi obiadami lub zupami (w niektórych miastach są już restauracje z zupami na wynos w wygodnych kubkach).
  3. Jeśli czujecie, że macie wielką ochotę na frytki, upieczcie ziemniaki lub bataty w piekarniku. Sos możecie zrobić na bazie jogurtu i czosnku.
  4. Hamburgery również możecie przyrządzić sami – wybierzcie pieczywo pełnoziarniste, przygotujcie kotlety z mielonego indyka i dodajcie sporo warzyw do środka!
  5. Jeśli jednak naprawdę macie ochotę na fast fooda na mieście – najlepiej wybierzcie kebaba. Poproście o dużą ilość warzyw (przede wszystkim świeżych – sałaty, pomidorów, ogórków) i ograniczcie sosy (najczęściej są bardzo tłuste i kaloryczne). Dobrze byłoby zamówić kebaba na talerzu i nie jeść dodatkowo bułki czy tortilli (mają wysoki indeks glikemiczny).

No i wreszcie – zamiast jedzenia na mieście – możecie zdecydować się na zdrowy, pełnowartościowy catering Be Diet! Wybierz rodzaj diety oraz jej wartość kaloryczną w zależności od Twoich preferencji i potrzeb. To idealna alternatywa dla osób nie mających czasu lub nie lubiących gotować.