Dieta cud – czy istnieje?

W mediach bardzo często słyszy się o istnieniu cudownych diet, które mają zagwarantować spektakularne efekty w wyjątkowo krótkim czasie. Czy takie jadłospisy mają prawo działać? Czy ich stosowanie jest bezpieczne? W poniższym artykule postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości!

Diety cud w mediach

Każda kobieta z całą pewnością chciałaby dążyć do doskonałości. W celu osiągnięcia wiecznej młodości, zdrowia i piękna bardzo często korzysta się z wielu sposobów (nie zawsze odpowiednich), aby realizacja postawionych celów była możliwa. Coraz to większą popularnością cieszą się diety cud, które mają zapewnić nieocenione wręcz efekty w kilka tygodni lub miesięcy. Oczywiście takie jadłospisy mają wielu zwolenników, którzy nieustannie przekonują o ich skuteczności. Media również zasypują nas licznymi informacjami na temat szybkich sposobów na odchudzanie, przedstawiając coraz to ciekawsze diety, które następnie stają się trendem. Należy jednak podkreślić, że żadna moda nie trwa wiecznie.

Przykłady cudownych diet

Dieta cud ma wiele wariantów, z czego tym cieszącym się największą popularnością jest dieta Kopenhaska, której efekty działania mogą wydawać się wręcz nierealne. Twórcy tego jadłospisu zapewniają ubytek masy ciała na poziomie od 7 do 20 kilogramów w ciągu 13 dni. Podkreślimy jednak, że zdrowe odchudzanie nie może przebiegać tak szybko! Wielu specjalistów uważa, że stosowanie tego jadłospisu może być niebezpieczne. Restrykcyjne zalecenia co do komponowania posiłków powodują niedobory najważniejszych składników pokarmowych oraz zachwianie dysproporcji w podaży tłuszczów, białka i węglowodanów. Pamiętaj również, że efekty takiej „głodówki” na pewno nie będą trwałe. Wycieńczony organizm będzie potrzebował uzupełnić braki, przez co istnieje ryzyko powstania efektu jojo.
Wiele kobiet podczas wyszukiwania w Internecie frazy „sposoby na szybkie schudnięcie” z całą pewnością natknęło się na dietę bezglutenową. Wyłączenie glutenu z jadłospisu stało się pewnego rodzaju modą na przełomie ostatnich lat. Warto jednak pamiętać, że podjęcie takiej decyzji bez diagnozy lekarza czy dietetyka jest wysoce nieodpowiedzialne, a sam gluten nie odpowiada za przybranie na wadze lub redukcję. Dostępność żywności bezglutenowej na naszym rodzimym rynku jest co raz większa, natomiast stosowanie takiej diety przez kilka miesięcy może doprowadzić do wtórnej nietolerancji i pozbawić nas możliwości prawidłowego trawienia np. pszenicy.

Jak działają cudowne diety?

Chciałabyś wiedzieć, jak działa szybka dieta cud? Pozwól, że odpowiemy na to pytanie! Takie jadłospisy przede wszystkim obiecują doskonałe efekty, w krótkim czasie, co z całą pewnością jest ogromną zachętą do ich stosowania. Jak jednak wygląda rzeczywistość? Jeżeli dana osoba będzie ściśle przestrzegała zaleceń, to rezultaty rzeczywiście mogą okazać się satysfakcjonujące. Niestety w wielu przypadkach zadowolenie wynikające z utraconej wagi nie będzie trwało długo. Efekty cudownych diet są często pozorne, ponieważ niskokaloryczne menu w pierwszej kolejności powoduje utratę wody z organizmu, co wiąże się z ryzykiem odwodnienia. Później zaś następuje zmniejszenie tkanki mięśniowej, a tkanka tłuszczowa, której chcemy się pozbyć najbardziej, pozostaje w nienaruszonym stanie. Długotrwałe stosowanie takich diet może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych poprzez niedobory składników mineralnych i witamin w diecie. Dodatkowo nietrudno jest uwikłać się w zaburzenia odżywiania po stosowaniu tak restrykcyjnej diety.

Diety cud – zagrożenia związane z ich stosowaniem

Efekty osiągnięte przez diety cud mogą być imponujące, ale i również ulotne. Należy pamiętać, że wprowadzenie mocnych restrykcji żywieniowych na 2 tygodnie lub miesiąc może doprowadzić do wycieńczenia organizmu. Bez podstawowej edukacji na temat żywienia człowieka, istnieje ogromne ryzyko wystąpienia efektu jojo. Czym jest to spowodowane? Osoba korzystająca z diety z całą pewnością po jej zakończeniu wróci do swoich poprzednich nawyków żywieniowych.
Należy pamiętać, że dieta nie powinna być przymusem, a stylem życia. Spożywane posiłki powinny być odpowiednio zbilansowane, aby mogły zapewniać organizmowi wszystkie najpotrzebniejsze witaminy i składniki mineralne. Zbilansowana dieta – jak powinna wyglądać? Przede wszystkim należy ją skonsultować z dietetykiem. Każdy człowiek ma swoje indywidualne potrzeby, dlatego jadłospis musi być skomponowany w zgodzie ze stylem życia konsumenta.

Czy warto stosować diety cud?

Czy szybka dieta ma szansę powodzenia? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Każdego dnia powstaje wiele diet, które będą różnić się od siebie skutecznością oraz wpływem na zdrowie. Należy jednak pamiętać, że zmianę nawyków żywieniowych powinno się konsultować ze specjalistą, który zadba o to, aby Twoje menu było w pełni zbilansowane i kompatybilne z indywidualnymi potrzebami.

Dieta pudełkowa – idealny sposób na odchudzanie

Jeżeli szukasz sprawdzonych alternatyw dla cudownych diet, to ciekawą propozycją może okazać się catering dietetyczny, cieszący się ogromną popularnością wśród kobiet, które pragną zmiany w swoim dotychczasowym życiu. Postaw swój wybór na naszą ofertę! Zapewniamy wysokojakościowe, odpowiednio zbilansowane jadłospisy, które powstają w konsultacji z dietetykami klinicznymi o wieloletnim doświadczeniu. Przygotowywaniem posiłków zajmuje się profesjonalny szef kuchni, który codziennie dba o to, aby potrawy były smaczne, ale i również zdrowe.
Dieta pudełkowa Optimal od BeDiet Catering to idealny wybór dla kobiet, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze zdrowym odżywianiem. Jadłospis ten składa się z pięciu zbilansowanych posiłków, które pozwalają na zdrową utratę wagi! Skontaktuj się z nami! Zapewniamy fachową konsultację dietetyczną, podczas której dokładnie ustalimy Twoje potrzeby żywieniowe.