Dieta na masę mięśniową. 5 produktów, dzięki którym przybierzesz na wadze

Przez bardzo długi czas kojarzono fakt przejścia na dietę z tym, że chce się zrzucić zbędne kilogramy. Warto jednak wspomnieć o tym, że po ściśle określony jadłospis sięgają nie tylko osoby z nadwagą, lecz także te, które nie ważą wystarczająco dużo. Ostatnimi czasy bardzo popularna stała się tzw. dieta na masę mięśniową, chętnie wybierana przez stałych bywalców siłowni.

Świadomi swojego ciała, zanim je odpowiednio wyrzeźbią, muszą nabrać właściwej masy mięśniowej. W takiej diecie bardzo ważna jest liczba spożywanych posiłków, ich objętość, a także odstępy czasowe między nimi. Tworząc nasz catering dietetyczny, doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jakie składniki najlepiej wspomagają budowę masy mięśniowej, a przy tym są zdrowe i bezpieczne dla organizmu. Podpowiadamy, co jeść i jak jeść, aby przybrać na masie.

Co znajdziesz w artykule?

Budowa masy mięśniowej: podstawowe zasady

Jak przybrać na masie mięśniowej

Głównym założeniem diety na nabranie masy mięśniowej jest zwiększona kaloryczność posiłków. Należy jednak zadbać o to, by kalorie te pochodziły ze źródeł o jak najlepszej jakości. Przygotowując nasz catering dietetyczny, dopasowujemy poszczególne potrawy do preferencji osoby zamawiającej. Jeśli zależy Ci na przybieraniu na wadze, chętnie Ci w tym pomożemy.

Kluczowe w tym rodzaju żywienia jest kontrolowanie podaży białka oraz ilości płynów spożywanych w ciągu dnia. Warto pamiętać też o tym, że sama dieta nie wystarczy. By osiągnąć założony cel, musisz także regularnie odbywać odpowiednio ułożone treningi. Niewłaściwie dobrane ćwiczenia mogą przynieść więcej szkody niż pożytku.

Kluczowe składniki w diecie na masę mięśniową

Zanim zdecydujesz się na właściwą dietę, określ konkretny cel. Zaplanuj, jaką wagę chcesz osiągnąć i w jakim czasie chcesz to zrobić. My przygotujemy dla Ciebie jadłospis starannie dopasowany do Twoich potrzeb. Przy pracy nad zwiększeniem masy pomagają przede wszystkim produkty na masę mięśniową, takie jak pełnowartościowe białka, węglowodany będące głównym źródłem energii oraz warzywa i owoce mające zawierające przeciwutleniacze.

Niezastąpione białka konieczne w dietach na masę

Jak przybrać na masie

Jeśli zastanawiasz się, co jeść, aby nabrać masy, poznaj kilka produktów, które Ci w tym pomogą. To, że białka doskonale wspomagają zwiększanie masy mięśniowej, wiedzą niemalże wszyscy. Ale dlaczego tak się dzieje? To już niekoniecznie tak powszechna wiedza.

Weźmy np. jajka. Zawarte w nich proteiny mają najwyższą wartość biologiczną ze wszystkich rodzajów składników. Zawierają mnóstwo cennych witamin i minerałów, co przekłada się na zwiększenie napięcia mięśni. Jak powszechnie wiadomo, białko trawi się dosyć długo, przez co możesz obawiać się spożywać go w nadmiernej ilości. Uwzględnij go jednak w przynajmniej dwóch, a najlepiej w trzech posiłkach w ciągu dnia. Zobaczysz, jak pozytywnie wpłynie to na realizację zamierzonego przez Ciebie celu.

Innym wartościowym produktem na masę mięśniową bogatym w białko jest jogurt. To doskonały pomysł na coś do przekąszenia po treningu, ponieważ rewelacyjnie wpływa na proces odzyskania pełnej sprawności po treningu, a także wspomaga wzrost mięśni. Poza tym doskonałym źródłem białka jest także wołowina. Dodatkowo zawiera także spore ilości żelaza i cynku, które idealnie przekładają się na rozbudowę masy mięśniowej.

Dieta na przybranie masy opierająca się na białku nie powinna być jednak również przesadzona, gdyż niebezpieczny może być także nadmiar białka w diecie.

Lekarstwo dla mięśni i regulator wzrostu

Jak nabrać masy mięśniowej

Czy wiedziałeś, że migdały to idealna przekąska, jeśli zależy Ci na przybraniu masy mięśniowej Twojego ciała? Zawierają one sporo witaminy E, która zabezpiecza organizm przed działaniem wolnych rodników atakujących mięśnie po intensywnym wysiłku. Wystarczą dwie garście migdałów dziennie, a przekonasz się, jak świetnie będzie funkcjonował Twój organizm!

Zadbaj także o to, by w Twojej diecie na masę od czasu do czasu pojawiał się tuńczyk. Bardzo dobrze wpływa on na wzrost mięśni, a także pozwala magazynować nowe białka szybciej, niż spalasz te stare. Decydując się na starannie dobrany catering pudełkowy, dajesz sobie gwarancję osiągnięcia sukcesu!

Dowiedz się także, ile kalorii dziennie dostarczać organizmowi, by świadomie móc kontrolować nabieranie masy mięśniowej.