Zdrowa alternatywa dla mięsa, czyli dieta wege

Obiad bez mięsa to nie obiad – zwykli mawiać niektórzy jego fani. Powoli jednak powiedzenie to odkłada się do lamusa, bo okazuje się, że alternatyw dla dań mięsnych jest naprawdę wiele i wcale nie ustępują im smakiem czy wyglądem. Ba! Dania wegetariańskie nieraz smakują znacznie lepiej niż popularny kotlet, gulasz, szaszłyk lub stek. Nie wierzysz? Spróbuj, a na pewno nie pożałujesz!

Czym zastąpić mięso w diecie wegetariańskiej?

Dieta wegetariańska z pewnością nie zyskałaby tylu zwolenników w ostatnich latach, gdyby mięso cieszyło się lepszą sławą. A to dziś posiada zdecydowanie więcej przeciwników niż jeszcze kilkanaście lat temu. Dlaczego? Powodów jest kilka, a wśród nich znajduje się m.in. masowa hodowla zwierząt i ich późniejsza sprzedaż. W Internecie z łatwością można znaleźć filmy obrazujące, jak w ciasnych klatkach żyją świnie lub jak tuczone są kurczaki. Hodowcom zależy na tym, by zwierzęta rosły szybko, osiągały imponujące rozmiary i nie przekazywały sobie chorób. I w tym miejscu pojawiają się antybiotyki, których zadaniem jest pomoc w realizacji tych zadań. Później mięso trafia do naszych domów i organizmów, wskutek czego może zwiększać się nasza odporność na antybiotyki i ryzyko występowania alergii. Dodatkowo przemysłowa hodowla zwierząt oddziałuje negatywnie na ekosystem, w którym żyjemy. Dlatego też ekolodzy z łatwością odmawiają sobie mięsnych dań w imię wyższych wartości. Kwestie zdrowotne, ekologiczne oraz światopoglądowe powodują, że coraz więcej osób decyduje się zrezygnować z konsumpcji mięsa na rzecz warzyw i samej diety wege.

Wegetarianin znaczy zdrowy?

Dzięki spożywaniu większej ilości warzyw i owoców, będąc na diecie wegetariańskiej, dostarczasz swojemu organizmowi więcej błonnika i witamin. Dodając natomiast do posiłków orzechy i nasiona, zwiększasz ilość potasu i magnezu. Będąc wege, jesz również wiele nieprzetworzonych produktów roślinnych, co może mieć bardzo pozytywny wpływ na Twoje zdrowie. Wegetarianie mogą cieszyć się opóźnionymi procesami starzenia, stabilnym poziomem cholesterolu we krwi i brakiem nadciśnienia tętniczego. Są też mniej podatni na cukrzycę i znajdują się w grupie mniejszej zachorowalności na nowotwory. Same korzyści!

Dieta wege na co dzień

Mimo że dieta wege posiada wielu zwolenników i niesie ze sobą niezliczone korzyści, istnieje również przekonanie o tym, że wegetarianie nie jedzą nic, spożywają samą marchew, a ich potrawy są monotonne i bez smaku. Nic bardziej mylnego! Dobrze skomponowana dieta wege to różnorodność, wiele wartości odżywczych i pięknie prezentujące się potrawy. Jeśli chcesz się przekonać, jak smacznie może jeść wegetarianin, przetestuj Be Diet Catering w wersji wege.

Jak działa dieta wege w Be Diet Catering?

Pierwszym krokiem jest wybór miasta, w którym mieszkasz, a następnie diety. Jeśli chcesz zrezygnować z mięsa, możesz zdecydować się na dietę wegetariańską lub jej wariant, w którym dostępne są także ryby. Następnie pora na decyzję dotyczącą kaloryczności, daty rozpoczęcia diety oraz godzin dostawy. Po zakończeniu tego procesu świeżo przygotowane posiłki, zamknięte w pudełkach, będą dostarczane pod drzwi Twojego mieszkania lub biura. Wege dieta pudełkowa to nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale również szansa na przekonanie się, że wege dieta może być naprawdę urozmaicona. A przestrzegając jej zasad i jedząc poszczególne boxy, możesz wcale nie zatęsknić za mięsnymi posiłkami. Efekty, jakie zaczniesz odczuwać po eliminacji mięsa, przekonają Cię, że bycie wege niesie za sobą szereg korzyści, nie tylko tych związanych ze zdrowiem i smakiem potraw.