Jakie owoce i warzywa są najlepsze po treningu?

JABŁKO-to skarbnica węglowodanów prostych, które przenikają do krwi bardzo szybko i dają zastrzyk energii dla zmęczonego organizmu.

 

MARCHEW-marchew dostarcza węglowodanów, potasu i co najważniejsze, dużą ilość beta-karotenu, poprzez swoje działanie antyoksydacyjne zapewnia w szybszy sposób regenerację tkanki mięśniowej.

 

NATKA PIETRUSZKI-ma działanie moczopędne i usuwa nadmiar wody z organizmu. Zjedzenie jednej łyżeczki natki dziennie zaspokaja zapotrzebowanie na większość witamin i minerałów. Zawiera wapń, magnez, żelazo i potas oraz witaminy A, C, PP, kwas foliowy.

 

BANAN-zawiera wysoką zawartość potasu oraz węglowodanów, które zwłaszcza w bananach o czerniącej skórce w bardzo szybki sposób są przyswajane przez organizm. Z kolei potas uzupełnia straty, które zaszły podczas wysiłku fizycznego pozwalając na właściwe funkcjonowanie tkanki mięśniowej.

Chcesz dostarczyć do Twojego organizmu odpowiednią ilość mikroelementów pochodzących z owoców i warzyw? Nie masz czasu gotować? Świetnie się składa – wypróbuj nasz Be Diet Catering – zdrowa dieta pudełkowa warta polecenia.