Od czego zacząć odchudzanie?

Zdrowa i smukła sylwetka jest pożądana przez niemal każdego. Świadomość zdrowego żywienia to niewątpliwie pierwszy krok, aby osiągnąć pożądane rezultaty. Niestety w dzisiejszych czasach nie jest to proste zadanie, ponieważ natłok obowiązków ogranicza możliwość przygotowywania zbilansowanych posiłków i wykonywania ćwiczeń. Chciałabyś zrzucić nadmierne kilogramy, ale nie wiesz jak zacząć? W poniższym artykule postaramy się dokładnie wyjaśnić od czego należy zacząć odchudzanie!

Przygotowanie do odchudzania – określ swoje zapotrzebowanie!

Zanim zaczniesz zastanawiać się nad wyborem diety, należy wykonać jeden podstawowy krok przygotowawczy, który jest wręcz niezbędny przy odchudzaniu. Musisz określić swoje całkowite zapotrzebowanie kaloryczne, ale i również ilość kalorii, którą będziesz potrzebować do redukcji masy ciała. Gdy zamierzasz zrzucić dodatkowe kilogramy – konieczne będzie wyznaczenie deficytu kalorycznego -to inaczej ujemny bilans kaloryczny, czyli sytuacja, w której organizm otrzymuje mniej energii, niż potrzebuje co prowadzi to utraty masy ciała. Obsesyjne odchudzanie należy omijać szerokim łukiem, ponieważ takie działania mogą przyczynić się do bulimii, a nawet anoreksji.
Aby redukcja przebiegała w zdrowy sposób, od całkowitego dziennego zapotrzebowania energetycznego należy odjąć od 300 do 500 kcal. Takie wartości będą całkowicie bezpieczne dla organizmu człowieka i pozwolą na zdrową i skuteczną utratę kilogramów. W celu dokładnego określenia wymaganej ilości kcal warto zdecydować się na skorzystanie ze specjalnie przygotowanych kalkulatorów.

Określ swoje cele!

Przy odchudzaniu wytrwałość jest najważniejsza. Jeżeli określisz swój cel, to weryfikacja postępów stanie się o wiele prostsza. Podkreślimy, że postanowienia wcale nie muszą być ogromne, ponieważ każdy krok w kierunku zdrowej sylwetki jest na wagę złota! Warto na samym początku zmierzyć obwody talii, brzucha, bioder oraz ud, ale i również zmierzyć swoją obecną masę ciała (koniecznie na czczo, aby wyniki były miarodajne). Wraz z biegiem odchudzania, będziesz mogła dokładnie weryfikować swoje postępy. Możemy wręcz zagwarantować, że malejąca ilość centymetrów będzie doskonałą motywacją do podejmowania dalszych działań.
Jeżeli nie wiesz jak zacząć odchudzanie, to z całą pewnością nie jesteś w stanie określić jakich efektów powinnaś się spodziewać. Przy ustaleniu realnych celów i przestrzegania zdrowych zaleceń związanych z redukcją, tygodniowa utrata wagi powinna wynosić od 0,5 kg do 1 kg. Spadek może być jeszcze mniejszy w przypadku osób o prawidłowej wadze ciała, wówczas mówimy o wartościach 200/300 g w skali tygodnia. Należy jednak pamiętać, że nie powinno się sugerować tylko i wyłącznie kilogramami, a widocznym progresem oraz pozytywnymi zmianami w samopoczuciu oraz sylwetce.

Aktywność fizyczna to podstawa!

Jak zacząć się odchudzać? Sama dieta, to nie wszystko! Zadbaj także o aktywność fizyczną. Zdecyduj się na ćwiczenia, które będą sprawiały Ci przyjemność. Jeżeli podejmiesz się niesatysfakcjonujących aktywności, to uczucie rezygnacji oraz zawodu skutecznie utrudni proces redukcji. Wybór jest naprawdę duży, możesz m.in. postawić na taniec, akrobatykę, siłownię, tenis, sztuki walki, pole dance. Możliwości można wskazać wiele, ostateczna decyzja i tak będzie zależeć od Ciebie!
Aktywność fizyczna to nie tylko wykonywania ćwiczeń! Nawet spontaniczne sytuacje, takie jak sprzątanie, wchodzenie po schodach, spacery lub praca w ogrodzie realnie wspomagają w procesie odchudzania.

Jak zacząć odchudzanie w głowie – wyznacz pory posiłków!

Kwestia regularności odżywiania się jest bardzo często bagatelizowana. Należy podkreślić, że systematyczność w diecie jest niezwykle ważna! Z tego właśnie powodu powinno się zaplanować równe odstępy czasowe pomiędzy posiłkami. Staraj się jeść regularnie, mniej więcej co 3 godziny bez dodatkowych przekąsek.
W ten sposób możliwe będzie wyrobienie dobrego nawyku, który skutecznie będzie zapobiegać wahaniom oraz gwałtownym spadkom poziomu glukozy. Dodatkowo Twój organizm zostanie w pewien sposób uregulowany, ponieważ w równych odstępach czasu będzie otrzymywać stały dopływ energii, co w pozytywny sposób wpłynie na Twoją wydajność w ciągu dnia.

Jak przygotować się do odchudzania – prowadź dzienniczek żywieniowy!

Mówiąc o odchudzaniu, z nie należy zapominać o dzienniczku żywieniowym, który uważa się za niezawodny sposób na samokontrolę, ale i również weryfikację błędów w jadłospisie. W specjalnie przygotowanym zeszycie systematycznie zapisuj ilości zjadanych produktów w ciągu dnia.
Jeżeli jesteś miłośniczką technologii, możesz zdecydować się na pobranie specjalnej aplikacji na smartfony, która automatycznie przelicza ilości kalorii, ale i również zawartość najważniejszych składników odżywczych. Sama obsługa takiego oprogramowania jest wygodna oraz intuicyjna.

Odchudzanie jak zacząć – metamorfoza z BeDiet!

Jesteś osobą, która chciałaby zrzucić zbędne kilogramy, jednak z powodu nadmiaru obowiązków nie możesz znaleźć czasu na samodzielne przygotowywanie zbilansowanych posiłków? W takim wypadku zapoznaj się z naszą bogatą ofertą! Zajmujemy się sprzedażą diet pudełkowych wysokiej jakości. Wszystkie nasze jadłospisy powstały w konsultacji z profesjonalnymi dietetykami klinicznymi, którzy dołożyli wszelkich starań, aby posiłki BeDiet zapewniały wszystkie najpotrzebniejsze składniki odżywcze.
Postaw swój wybór na menu metamorfoza, które doskonale sprawdzi się w przypadku redukcji. Dwumiesięczny pakiet potraw ze zdrowych oraz pełnowartościowych składników sprawi, że proces odchudzania stanie się prostszy i przyjemniejszy. Skontaktuj się z nami w celu konsultacji oraz wyznaczenia Twojego zapotrzebowania kalorycznego. Dieta wcale nie musi być utrapieniem! Poznaj całkowicie nowy wymiar zdrowego odżywiania się!