Czy zdrowe jedzenie znaczy droższe?

Dla wielu z nas zdrowe jedzenie kojarzy się z mnóstwem wydawanych pieniędzy, z ciągłymi wizytami u dietetyków, z ogromem inwestycji, na jakie należy postawić. Czy rzeczywiście tak jest? Niekoniecznie! Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jak wiele w nas pomysłowości i kreatywności, jak dużo zdolności kulinarnych i odpowiedniego planowania posiłków na każdy dzień.

Z tego artykułu dowiesz się:

Jak jeść zdrowo i tanio?

Wiele osób zachodzi w głowę, jak jeść zdrowo i tanio, kiedy cena nieprzetworzonej żywności jest dość wysoka. Prawdą jest, że zdrowe jedzenie zazwyczaj wymaga od nas większego nakładu pracy i większej systematyczności. Tu nie możemy myśleć, jak zrobić coś, z niczego, ale powinniśmy dokładnie łączyć ze sobą składniki i mieć pomysł na każdy posiłek, jaki tylko znajdzie się w naszej diecie. Zdrowe jedzenie wymaga na pewno wkładu finansowego, jak wszystko, ale wcale nie musi znaczyć drożej.

Nie marnuj jedzenia

Najważniejsze, to znaleźć sposób na przygotowywanie posiłków i wykorzystywanie wszystkiego, co tylko nam zostanie. Jeśli po śniadaniu zostały nam produkty, zróbmy z nich smaczną sałatkę, którą zjemy na podwieczorek. Jeśli dana porcja mięsa jest zbyt duża, by zjeść ją na jeden obiad, wykorzystajmy ją do tego, by i jutrzejsze danie ten składnik w posiłku miało.

Tylko wartościowa żywność

Zdrowe jedzenie to dieta pełnowartościowa, zbilansowana i co ważne odpowiednio do nas dopasowana. Każdy może jeść to, co lubi, jeśli wcześniej zdobył wiedzę, jak łączyć składniki, jak je komponować i jak wykorzystywać w konkretnych porach dnia. Kilka porcji warzyw i owoców na każdy dzień! Niezbędne źródło białka! Pełnowartościowe pieczywo! Zero słodyczy i fast foodów!

Nie znaczy to, że musisz całkowicie zrezygnować z małych przyjemności. Przetestuj nasz przepis na zdrowy koktajl czekoladowy i jedz lepiej!

Przemyśl swoją dietę, a łatwiej będzie jeść tanio i zdrowo

Jeśli postawimy na dietę zdrową, zbilansowaną i zawierającą same niezbędne składniki, wcale nie będziemy wydawać więcej, bo przecież zrezygnujemy z tego, co wcześniej w naszej diecie było, a nie do końca powinno w niej zostać. Pomyślmy, przeliczmy, a potem zacznijmy jeść tanio i zdrowo. Niech z naszej lodówki zniknie wszystko, co złe, zostając zamienione na produkty, które warto jeść i na które nie szkoda wydanych pieniędzy! Jesteśmy tym, co jemy- tej zasady się trzymajmy i niech ona prowadzi nas do przodu każdego dnia.