Czy zdrowe jedzenie znaczy droższe?

Czy zdrowe jedzenie znaczy droższe?

Dla wielu z nas zdrowe jedzenie kojarzy się z mnóstwem wydawanych pieniędzy, z ciągłymi wizytami u dietetyków, z ogromem inwestycji, na jakie należy postawić. Czy rzeczywiście tak jest? Niekoniecznie! Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jak wiele w nas pomysłowości i kreatywności, jak dużo zdolności kulinarnych i odpowiedniego planowania posiłków na każdy dzień.

Nie masz czasu na samodzielne przygotowywanie posiłków? Sprawdź naszą ofertę cateringu pudełkowego. Be Diet na Twoje życzenie dostarczy pięć zdrowych pełnowartościowych posiłków do Twojego domu lub biura.

* * *

Prawdą jest, że zdrowe jedzenie zazwyczaj wymaga od nas większego nakładu pracy i większej systematyczności. Tu nie możemy myśleć, jak zrobić coś, z niczego, ale powinniśmy dokładnie łączyć ze sobą składniki i mieć pomysł na każdy posiłek, jaki tylko znajdzie się w naszej diecie. Zdrowe jedzenie wymaga na pewno wkładu finansowego, jak wszystko, ale wcale nie musi znaczyć drożej. Najważniejsze, to znaleźć sposób na przygotowywanie posiłków i wykorzystywanie wszystkiego, co tylko nam zostanie. Jeśli po śniadaniu zostały nam produkty, zróbmy z nich smaczną sałatkę, którą zjemy na podwieczorek. Jeśli dana porcja mięsa jest zbyt duża, by zjeść ją na jeden obiad, wykorzystajmy ją do tego, by i jutrzejsze danie ten składnik w posiłku miało.

Zdrowe jedzenie to dieta pełnowartościowa, zbilansowana i co ważne odpowiednio do nas skomponowana. Każdy może jeść to, co lubi, jeśli wcześniej zdobył wiedzę, jak łączyć składniki, jak je komponować i jak wykorzystywać w konkretnych porach dnia. Kilka porcji warzyw i owoców na każdy dzień! Niezbędne źródło białka! Pełnowartościowe pieczywo! Zero słodyczy i fast foodów!

Jeśli postawimy na dietę zdrową, zbilansowaną i zawierającą same niezbędne składniki, wcale nie będziemy wydawać więcej, bo przecież zrezygnujemy z tego, co wcześniej w naszej diecie było, a nie do końca powinno w niej zostać. Pomyślmy, przeliczmy i zacznijmy zupełnie inaczej jeść. Niech z naszej lodówki zniknie wszystko, co złe, zostając zamienione na produkty, które warto jeść i na które nie szkoda wydanych pieniędzy! Jesteśmy tym, co jemy- tej zasady się trzymajmy i niech ona prowadzi nas do przodu każdego dnia.

Zamów