Błędy żywieniowe. Jak powinna wyglądać prawidłowa dieta?

Aż 75% społeczeństwa nie wie, jak powinna wyglądać prawidłowa dieta. Większość z nas zupełnie nie zdaje sobie sprawy, jakie produkty wybierać, jak je łączyć i jak poprzez dietę, dobrze wyglądać i wspaniale się czuć. A tak niewiele potrzeba, abyśmy mogli jeść to, co smaczne i zdrowe, bez potrzeby ograniczania się i rezygnowania z kolorowych, niezwykłych dań. Dziś chcielibyśmy skupić się na tym, jakie popełniamy błędy, co jest w naszej diecie niewłaściwe i jak poprzez dietę, rujnujemy nasz organizm. Zaczynamy!

Dobre nawyki żywieniowe to podstawa! Niestety większość z nas popełnia wciąż te same błędy, a to wpływa zarówno na niezadowolenie z wyglądu, jak również i na problemy z chorobami natury fizycznej, ale i psychicznej. Co więc robimy źle?

Najczęstsze błędy żywieniowe

  • Po pierwsze – nie jemy śniadań, a przecież to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Właśnie śniadanie sprawia, ze dostarczamy organizmowi energii na cały dzień, sprawiamy, że metabolizm działa tak, jak powinien. Jeśli nie zjemy śniadania, nieprawidłowo rozkładamy nasz bilans energetyczny, a do tego podjadamy w ciągu dnia, co jest główną przyczyną odkładającej się tkanki tłuszczowej.
  • Po drugie – nieregularnie jemy posiłki. Ze wszystkich stron widzimy informacje odnośnie pięciu posiłków dziennie. To jest najważniejsza zasada naszej diety. Jeśli jemy regularnie, nasz metabolizm działa odpowiednio. Nie jedząc posiłku w określonych odstępach czasu, organizm odkłada tkankę tłuszczową, bo boi się, że może mu w pewnej chwili tego jedzenia zabraknąć. Jeśli dostaje regularnie, regularnie też to wszystko spala.
  • Po trzecie – ciągłe wprowadzanie różnego rodzaju diet. Wydaje nam się, że konkretna dieta, szczególnie ta ,,dieta cud” sprawi, że będziemy wyglądać młodo, pięknie i niemal, jak z obrazka. Nic bardziej mylnego. Większość diet jest niewłaściwa i niezdrowa. Powinniśmy zrozumieć, że podstawą jest racjonalne jedzenie pięciu posiłków dziennie, rezygnowanie z określonych produktów i stosowanie się do prawidłowych nawyków żywieniowych. To wszystko!
  • Po czwarte – drastyczne odżywianie. Zazwyczaj chcąc schudnąć, ograniczamy ilość kalorii, a jest to najgorsze, co możemy zrobić. Napady wilczego głodu znane są praktycznie większości. Nie jemy cały dzień, ograniczamy posiłki, a po jakimś czasie, nie mając już siły, pożeramy wszystko, co mamy pod ręką. Jest to najgorsza z rzeczy, jakie tylko możemy zrobić naszemu ciału.
  • I po piąte – popijanie posiłków. Nie ma nic gorszego, niż zjadanie posiłku i popijanie go napojem. Takie rozwiązanie prowadzi do wzdęć, uczucia przepełnienia żołądka, do zaburzeń w procesach trawienia.