Błędy żywieniowe

Błędy żywieniowe

Aż 75% społeczeństwa nie wie, jak powinna wyglądać prawidłowa dieta. Większość z nas zupełnie nie zdaje sobie sprawy, jakie produkty wybierać, jak je łączyć i jak poprzez dietę, dobrze wyglądać i wspaniale się czuć. A tak niewiele potrzeba, abyśmy mogli jeść to, co smaczne i zdrowe, bez potrzeby ograniczania się i rezygnowania z kolorowych, niezwykłych dań. Dziś chcielibyśmy skupić się na tym, jakie popełniamy błędy, co jest w naszej diecie niewłaściwe i jak poprzez dietę, rujnujemy nasz organizm. Zaczynamy!

* * *

Dobre nawyki żywieniowe to podstawa! Niestety większość z nas popełnia wciąż te same błędy, a to wpływa zarówno na niezadowolenie z wyglądu, jak również i na problemy z chorobami natury fizycznej, ale i psychicznej. Co więc robimy źle?

Po pierwsze- nie jemy śniadań, a przecież to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Właśnie śniadanie sprawia, ze dostarczamy organizmowi energii na cały dzień, sprawiamy, że metabolizm działa tak, jak powinien. Jeśli nie zjemy śniadania, nieprawidłowo rozkładamy nasz bilans energetyczny, a do tego podjadamy w ciągu dnia, co jest główną przyczyną odkładającej się tkanki tłuszczowej.

Po drugie- nieregularnie jemy posiłki. Ze wszystkich stron widzimy informacje odnośnie pięciu posiłków dziennie. To jest najważniejsza zasada naszej diety. Jeśli jemy regularnie, nasz metabolizm działa odpowiednio. Nie jedząc posiłku w określonych odstępach czasu, organizm odkłada tkankę tłuszczową, bo boi się, że może mu w pewnej chwili tego jedzenia zabraknąć. Jeśli dostaje regularnie, regularnie też to wszystko spala.

Po trzecie, ciągłe wprowadzanie różnego rodzaju diet. Wydaje nam się, że konkretna dieta, szczególnie ta ,,dieta cud” sprawi, że będziemy wyglądać młodo, pięknie i niemal, jak z obrazka. Nic bardziej mylnego. Większość diet jest niewłaściwa i niezdrowa. Powinniśmy zrozumieć, że podstawą jest racjonalne jedzenie pięciu posiłków dziennie, rezygnowanie z określonych produktów i stosowanie się do prawidłowych nawyków żywieniowych. To wszystko!

Po czwarte- drastyczne odżywianie. Zazwyczaj chcąc schudnąć, ograniczamy ilość kalorii, a jest to najgorsze, co możemy zrobić. Napady wilczego głodu znane są praktycznie większości. Nie jemy cały dzień, ograniczamy posiłki, a po jakimś czasie, nie mając już siły, pożeramy wszystko, co mamy pod ręką. Jest to najgorsza z rzeczy, jakie tylko możemy zrobić naszemu ciału.

I po piąte, popijanie posiłków. Nie ma nic gorszego, niż zjadanie posiłku i popijanie go napojem. Takie rozwiązanie prowadzi do wzdęć, uczucia przepełnienia żołądka, do zaburzeń w procesach trawienia.

Zamów