Dieta zgodnie z zasadą 80/20 – czy może być naprawdę skuteczna?

Obecnie znany jest trend zdrowego odżywiania. Wiele osób prowadzi aktywny tryb życia. Jednak ćwiczenia na siłowni powinny iść w parze z racjonalnym żywieniem. W wielu przypadkach poprawa widoczna jest dopiero po upływie dłuższego czasu. Organizm musi przyzwyczaić się do nowych zasad i warunków żywieniowych. Warto więc uzbroić się w cierpliwość i dać naszemu organizmowi czas. W ostatnim czasie bardzo popularna stała się zwana potocznie ,,dietą” – zasada 80/20.

Dieta pudełkowa kompatybilna z zasadą żywieniową 80/20

Dieta pudełkowa cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród społeczeństwa. Jest to przede wszystkim racjonalne żywienie, które zostało stworzone z myślą o zachowaniu różnorodności potraw. Dzienny jadłospis składa się z 5 posiłków. Został on ułożony przez klinicznych dietetyków wedle indywidualnej, wymaganej kaloryczności. Zgodnie z tym racjonalnym żywieniem można wdrożyć do swojego życia zasadę 80/20.

Jest ona bezpieczna, a przede wszystkim skuteczna. Nie polega ona na stosowaniu wyrzeczeń żywieniowych, a wręcz przeciwnie. Główną przesłanką tej reguły jest, aby przez 80% wyznaczonego czasu starać się zachować zdrowe odżywiania. Natomiast 20% pozostaje na nasze żywieniowe słabości poza standardową dietą. Wśród nich wymienia się pizzę oraz inne ,,niezdrowe” jedzenie. Proporcja ta została tak zaprojektowana, aby nie zaburzyć prawidłowego cyklu żywienia. Zasada 80/20 powinna być stosowana w danym okresie czasu, mowa tu o tygodniu, dwóch lub nawet miesiącu. Wszystko zależy od tego, jaki cel ma dana osoba. Im dłuższy okres czasu tym bardziej korzystny wariant dla osób odchudzających się.

Dieta nie musi być wyrzeczeniem – przekonaj się o tym z zasadą 80/20

Dieta pudełkowa ma ogromną zaletę – jest wygodna. Szczególnie polecana osobom zabieganym, zapracowanym, którzy nie mają wystarczająco czasu, aby przygotować 5 zbilansowanych, różnorodnych potraw. Catering zostaje przywieziony wprost do domu klienta. Potrawy są dostosowane do upodobań i potrzeb osoby zamawiającej. Zgodnie z ideą zasady 80/20 należy odliczyć ilość posiłków w danym okresie czasu, które mogę wyjść poza schemat. Stosując dietę pudełkową, piszemy się na 5 posiłków dziennie. W przeciągu tygodnia, wedle zasady – można zjeść 7 posiłków wedle naszych żywieniowych słabości. Jednak warto zauważyć że jest to 1 posiłek dziennie. Należy więc traktować tą zasadą z rozsądkiem i kusić się raczej na te mniej kaloryczne produkty. W przeciwnym razie skutkuje to zwiększeniem bilansu kalorycznego, a tym samym rezygnację z efektów pracy.

Stosowanie zasady żywieniowej 80/20 niesie za sobą wiele korzyści. To przede wszystkim zachowanie zdrowego rozsądku w codziennym żywieniu. Nie ma tu miejsca na nakazy, zakazy oraz wszelkiego rodzaju wyrzeczenia. Prowadzenie zdrowego trybu życia może być naprawdę przyjemne, a przede wszystkim efektywne. Wedle zasady można jeść wszystko, pamiętając o zachowaniu odpowiednich granic. Dieta pudełkowa w połączeniu z zasadą 80/20 jest bardzo skuteczna, ponieważ zapobiega wyłamywaniu się z diety, a także napadów na jedzenie. Zadbaj o siebie i swoje zdrowie z Be Diet Catering.