Kiedy naszym celem jest znaczna redukcja tkanki tłuszczowej, musimy połączyć intensywne treningi z mądrą dietą, która pomoże osiągnąć maksymalne efekty w minimalnym czasie. A wszystko to powinno być przeprowadzane rozsądnie, aby nie osiągnąć skutku odwrotnego od zamierzonego i sobie nie zaszkodzić. Niestety nazbyt często przechodzimy na diety zbyt restrykcyjne, zamiast wybierać diety skonstruowane w mądry sposób. Rozwiązaniem jest dieta białkowo-tłuszczowa.
Główne założenia diety białkowo-tłuszczowej
Można je z powodzeniem zawrzeć w jednym zdaniu: dostarczamy do organizmu w diecie podwyższone ilości białka oraz tłuszczy, a rezygnujemy z węglowodanów. Dodatkowo powinniśmy także zwiększyć spożycie minerałów oraz witamin i błonnika. Konieczne jest również wyeliminowanie z diety produktów zawierających niezdrowe tłuszcze trans. Tak skomponowana dieta białkowo tłuszczowa pozwala na wytwarzanie w naszym organizmie ciał ketonowych, które prowadzą do trwałego zmniejszenia naszego apetytu.
Wiele osób błędnie zakłada, że przechodząc na tę dietę, będzie musiało zrezygnować z warzyw. Jednak jest to nieprawda. Wyeliminować powinniśmy produkty zawierające biały cukier, białą mąkę, syrop glukozowo-fruktozowy oraz oczyszczoną skrobię. Absolutnie konieczne jest także wyrzucenie z naszego życia alkoholu oraz papierosów. Tak więc jasno widać, że z diety należy raczej wyrzucić wszelkiego rodzaju kupne słodycze, dania typu fast-food oraz dania gotowe. Jednak pozostaje nam jeszcze naprawdę spore pole do popisu, ponieważ możemy korzystać z produktów pełnoziarnistych czy zdrowych zielonych warzyw. Powinniśmy spożywać 4-5 posiłków dziennie zachowując odpowiednie przerwy między nimi. Konieczne jest także wypijanie minimum dwóch litrów niegazowanej wody dziennie.
Właściwe ilości białka
W diecie na redukcje tłuszczu zalecane jest dostarczanie organizmowi od około 80 do 100 gram białka. Jest to działanie konieczne, aby zbudować oraz odpowiednio odżywić nasze mięśnie. Białko należy przyjmować w każdym posiłku w ilości około 20 – 40 gram. Jeśli dzienna dawka białka znacząco przekroczy 120 gramów, to możemy zacząć cierpieć z powodu problemów z nerkami oraz wątrobą. Warto więc zachować czujność i zdrowy rozsądek.
W czym może nam pomóc dieta Fat Killer?
Dieta białkowo-tłuszczowa Fat Killer jest doskonałym narzędziem wspomagającym treningi, które mają doprowadzić do redukcji masy ciała, ale może także z powodzeniem zastąpić nam na dłużej codzienne odżywianie. Kiedy wprowadzimy do naszego życia odpowiednie nawyki żywieniowe, które pozwolą nam na odseparowanie węglowodanów od tłuszczy w czasie jednego posiłku, to jednocześnie zapewnimy sobie brak skoków cukru we krwi, zahamujemy nasz apetyt, poprawimy działanie układu hormonalnego i staniemy się pełni energii oraz siły do codziennej pracy, oraz wyczerpujących treningów, na których damy z siebie wszystko. Brzmi genialnie prawda?
Odpowiedź Be Diet Catering, czyli dieta Fat Killer
Postanowiliśmy wyjść naprzeciw rosnącym oczekiwaniom naszych klientów i opracowaliśmy dietę Fat Killer na podstawie założeń diety białkowo–tłuszczowej. Dieta ta została przygotowana przez dietetyka sportowego oraz trenera personalnego Karola Wyszomirskiego, bazując na założeniach jego autorskiego programu treningowego NHS, który jest wdrażany przez klientów z całego świata. Na sukces naszych klientów pracują jednocześnie dietetyk, trener personalny oraz wykwalifikowany szef kuchni. Wszystko po to, aby starania klientów stały się maksymalnie efektywne i każdy mógł osiągnąć swoje cele szybciej.
Dieta Fat Killer pomoże Ci:
- maksymalnie podkręcić metabolizm,
- zredukować tkankę tłuszczową,
- zbudować mięśnie oraz odpowiednio je odżywić,
- budować mięśnie przy jednoczesnym spalaniu tkanki tłuszczowej – ten proces nosi nazwę rekompozycji,
- znacznie przyspieszyć regenerację Twojego organizmu po treningach,
- zmaksymalizować efekty treningów poprzez unikalne połączenie różnorodnych wartości odżywczych,
- kontrolować swoje hormony, aby w połączeniu z treningiem osiągnąć optymalnie wysokie rezultaty.
Białkowo – tłuszczowe śniadania
Stosując dietę Fat Killer, należy zapomnieć o standardowych śniadaniach, składających się z omletów, płatków owsianych oraz owoców. Wiele osób słusznie zauważa, że po takim śniadaniu człowiek niemal od razu robi się na powrót senny oraz otępiały. Najchętniej wróciłby do łóżka i poszedł spać. Najczęściej jednak nie ma takiej możliwości, więc usiłuje skutecznie działać, jednak z każdą upływającą godziną jest coraz bardziej zmęczony, pomimo że nie robi nic wyczerpującego. To może naprawdę mocno namieszać w naszym dniu.
Podczas stosowania diety białkowo–tłuszczowej Fat Killer stosujemy także białkowo–tłuszczowe śniadania. Dzięki nim podnosimy trwale poziom dopaminy oraz acetylo-choliny w naszym organizmie, przez co zyskujemy energię, oraz odpowiedni poziom skupienia na codziennych zadaniach.
W czasie naszego snu organizm produkuje hormony związane ze wzrostem. Odpowiadają one np. za budowę naszych mięśni, regenerację komórek oraz spalanie tkanki tłuszczowej. Idealnie byłoby utrzymać tę produkcję i jej zbawienne efekty także po przebudzeniu. Jednak jeśli na śniadanie zjemy węglowodany, to podniosą one poziom insuliny i przetransportuje ona składniki odżywcze do mięśni, co samo w sobie jest dobre, ale niestety jednocześnie osłabi ona działanie hormonu wzrostu.
Jeśli jednak na śniadanie zjemy białko, to będzie się ono do naszego organizmu wchłaniało bardzo wolno oraz stabilnie, dzięki czemu nie spowoduje gwałtownego wyrzutu cukru do naszej krwi. A gdy dodamy do śniadania także tłuszcze, to otrzymamy odpowiednią porcję energii, która będzie płynęła z kwasów omega. Wpłyną one pozytywnie na utrzymanie stabilnego poziomu cukru przez długi czas.
Kolacje z węglowodanami
Nasze podejście do kolacji może Cię zaskoczyć, ponieważ nie jest standardowe. Otrzymasz w niej węglowodany, które bardzo pozytywnie wpłyną na poziom kortyzolu w Twoim organizmie. Kortyzol zwany inaczej hormonem stresu może nam pomóc w odchudzaniu i budowie masy mięśniowej, a może nam też zaszkodzić. Dlatego warto dowiedzieć się o nim nieco więcej.
Stres jest złożonym zespołem zjawisk biochemicznych, które zachodzą w naszym organizmie. Są one reakcją na stresor, czyli odpowiedni bodziec lub grupę bodźców. Nasze ciało sądzi, że będzie musiało walczyć z zagrożeniem, co sprawia, że uruchamiają się różnorakie reakcje: nadnercza produkują większą ilość adrenaliny, przyspiesza nasz oddech, rozszerzają się oskrzela, serce pracuje szybciej, zwiększa się tętno, zwiększona ilość tlenu trafia do mięśni szkieletowych, wątroba ze swoich zapasów uwalnia do krwi glukozę, tłuszcze rozkładają się na kwasy tłuszczowe oraz glicerol. A to tylko objawy początkowe sytuacji stresującej. Potem jest jeszcze ciekawiej.
Po minutach oraz godzinach uaktywnia się skutecznie oś HPA, czyli podwzgórze-przysadka-nadnercza co skutkuje podniesieniem poziomu glukozy we krwi oraz rozkładem kwasów tłuszczowych. Ni mniej, ni więcej niż cały organizm jest gotowy na walkę ze stresem. Niestety w tym samym czasie osłabia się trwale działanie naszego układu odpornościowego, jesteśmy więc znacznie bardziej podatni na infekcje oraz choroby.
Taką reakcję na sytuację stresową odziedziczyliśmy po naszych przodkach.
Którzy musieli w sytuacji zagrożenia albo walczyć, albo szybko uciekać.
Kiedy stresująca sytuacja mijała, znów przechodzili na tryb spokoju, co
pozwalało im skutecznie się zregenerować.
Niestety w obecnych czasach jest inaczej, ponieważ najczęściej żyjemy w permanentnym stresie, co powoduje, że organizm jest ciągle gotowy do walki i nigdy nie odpoczywa. Jeśli taki stan utrzymuje się przez dłuższy czas, to może skutkować wieloma poważnymi chorobami tj. cukrzyca, choroby serca, układu trawiennego, czy układu rozrodczego. Długotrwały stres wpływa także na pracę naszego mózgu oraz układu nerwowego. Może pojawić się bezsenność, która jest absolutnie niepożądana, jeśli zależy nam na odpowiedniej regeneracji organizmu np. po treningu.
Kortyzol zwany inaczej hormonem stresu może nam pomóc w odchudzaniu, jeśli jest uwalniany sporadycznie oraz na krótko. Wtedy sprzyja redukcji tkanki tłuszczowej poprzez kierowanie energii organizmu do mięśni. Jeśli jednak w sytuacji stałego stresu występuje jego nadprodukcja, to ilość tkanki tłuszczowej w naszym organizmie wzrasta, przez co tyjemy, rośnie też nasze łaknienie.
Dlatego właśnie w diecie Fat Killer dbamy o to, aby kolacje zawierały węglowodany, dzięki którym poziom kortyzolu w naszym organizmie będzie unormowany, a my będziemy mogli spokojnie spać i regenerować nasze zmęczone wysiłkiem mięśnie. Wszystko po to by efekty treningów były szybsze oraz bardziej zadowalające.
Efekty stosowania diety Fat Killer
Efekty, jakie uzyskamy po wprowadzeniu do swojego życia diety Fat Killer, pozytywnie nas zaskoczą. Oczywiście zależą one od indywidualnych predyspozycji tj. bazowa waga, wiek, skład ciała, intensywność treningów. Oznacza to, że utrata wagi jest sprawą jednostkową i nie u każdego będzie taka sama. W praktyce stosowanie tej diety oznacza, że dostarczamy organizmowi odpowiednich źródeł energii oraz doskonałej jakości tłuszczów, przez co pozwalamy mu na zużywanie tkanki tłuszczowej jako źródła energii, nie podnosząc w tym czasie poziomu glukozy we krwi oraz racjonalnie wykorzystując nasze zapasy glikogenu w mięśniach. Dzięki tej diecie powrót nadprogramowych kilogramów nie będzie nam groził.
Dieta Fat Killer dostępna jest w trzech wariantach kalorycznych 1700, 2200 oraz 2700 kalorii, aby każdy mógł dobrać odpowiedni dla siebie i swojego planu treningowego. Jeśli nie wiesz jaką wersję wybrać dla siebie skontaktuj się z naszym dietetykiem.
Już dziś zacznij odżywiać się jak najlepsi sportowcy i osiągnij sukces, szybciej niż myślisz!
Przekonaj się, jak powinna wyglądać dieta antystresowa!