Jak wybrać dietę pudełkową? Jaki catering dietetyczny?

Diety pudełkowe stanowią coraz popularniejszy sposób odżywiania. Są doceniane między innymi ze względu na wyjątkową wygodę, ciekawe menu oraz walory zdrowotne. Istnieje bardzo wiele rodzajów cateringu dietetycznego. Jak dobrać dietę pudełkową do swoich potrzeb? Czym się kierować przy wyborze firmy oferującej catering dietetyczny? Podpowiadamy w tym artykule!

Jaki catering dietetyczny wybrać? Sprawdź, na co zwrócić uwagę

W odpowiedzi na rosnącą popularność diet pudełkowych, na rynku pojawiło się całe mnóstwo firm cateringowych. Jak wybrać najlepszą ofertę dla siebie? W pierwszej kolejności, zapoznaj się z naszymi poradami!
• Upewnij się, czy oferowane przez dany catering dietetyczny diety są opracowywane przez wykwalifikowanych dietetyków.
Dlaczego jest to takie ważne? Dobry dietetyk dba o to, aby ułożyć dietę odpowiednio zbilansowaną pod kątem mikroskładników, witamin oraz składników mineralnych. Dodatkowo dba o to, aby dieta miała właściwie przeliczoną kaloryczność. W przypadku diet specjalistycznych lub leczniczych, np. przeznaczonych dla osób borykających się z chorobami tarczycy, cukrzycą, insulinoopornością, SIBO, IBS, bądź też innymi schorzeniami, niezwykle ważne jest, aby dietę układał dietetyk specjalizujący się w danej dziedzinie. Wybierając dietę pudełkową opracowaną przez wykwalifikowanego dietetyka, zyskujesz pewność, że jest ona optymalna pod kątem wartości odżywczej oraz kaloryczności, dzięki czemu nie stwarza ryzyka niedoborów pokarmowych i w korzystny sposób wpłynie na Twoje zdrowie, samopoczucie oraz poziom energii.
• Sprawdź, czy w przypadku danego cateringu dietetycznego, masz możliwość skontaktowania się z dietetykiem w dowolnym momencie.
Dobry catering dietetyczny umożliwia stały kontakt z dietetykiem w ramach wykupionej diety w celu weryfikacji, czy wybrana wersja diety oraz jej kaloryczność są odpowiednie. Kontakt z dietetykiem w trakcie stosowania diety jest niezwykle ważny nie tylko w celu sprawdzenia, czy dana dieta jest właściwie dobrana do indywidualnych potrzeb. Dobry specjalista zapewni wsparcie, udzieli cennych porad oraz wskazówek odnośnie odżywiania oraz wysłucha sugestii czy uwag związanych np. ze smakiem potraw lub obsługą. Dietetyk podpowie również, jak wybrać kaloryczność diety tak, aby pomogła ona osiągnąć upragniony cel, np. skutecznie zrzucić zbędne kilogramy.
• Zapoznaj się z opiniami na temat danej firmy na stronach internetowych
Zanim zdecydujesz się na zakup wybranej diety, poszukaj opinii na temat oferującej ją firmy. Możesz je znaleźć na stronach internetowych poświęconych zdrowemu odżywianiu, forach żywieniowych, w opiniach google, na fanpage’u danego cateringu na Facebook’u, a także na specjalnych stronach, które zbierają opinie o różnych cateringach. Na podstawie opinii możesz dowiedzieć się, jak klienci oceniają smak posiłków, ich świeżość, jakość użytych składników, a także obsługę oraz punktualność kurierów. Zapoznanie się z opiniami klientów ułatwi Ci dokonanie trafnego wyboru.
• Sprawdź, ile kosztuje wybrany catering dietetyczny
Jak wybrać dietę pudełkową? Zdecydowanie nie warto stawiać na najtańszą opcję, ponieważ zwykle nie wiąże się ona z wysoką jakością. Cena cateringu dietetycznego uwarunkowana jest takimi czynnikami, jak świeżość użytych składników oraz doświadczenie i kwalifikacje personelu, który opracowuje menu oraz przygotowuje posiłki. Trudno zatem oczekiwać, aby najtańsza dieta była jednocześnie najlepszą pod względem jakości oraz świeżości.
Z dużą ostrożnością należy podchodzić do cateringów, których cena oscyluje w granicach 30-40 zł. Aktualne ceny rynkowe dobrych cateringów, w zależności od rodzaju diety, od tego, jaką mają kaloryczność, a także od długości zamówienia, to koszt około 70-90 zł na dzień. Dobre firmy cateringowe opierają się wyłącznie na najwyższej jakości produktach, co finalnie przekłada się nie tylko na jakość, ale jednocześnie na wyższą cenę oferowanych posiłków. Nie warto dać się skusić niskiej cenie cateringu. Zadaniem diety pudełkowej jest przecież dostarczanie zdrowych i pełnowartościowych posiłków, a najtańsze na rynku opcje niestety często pozostawiają wiele do życzenia pod tym względem.
• Sprawdź menu wybranego cateringu i dowiedz się, czy istnieje możliwość zamówienia zestawu próbnego
Każda dobra firma cateringowa udostępnia na swojej stronie internetowej aktualne menu na całym tydzień. Dzięki temu łatwo możesz zapoznać się z przykładowym jadłospisem i sprawdzić, jakie posiłki wchodzą w skład danego rodzaju diety. Dodatkowo niektóre firmy zapewniają swoim klientom możliwość zamówienia próbnego zestawu. W ten sposób możesz przekonać się, jaka opcja cateringu dietetycznego najlepiej odpowiada Twoim indywidualnym potrzebom.

Jak rozpocząć przygodę z cateringiem dietetycznym?

Masz już wybraną dietę pudełkową i zastanawiasz się, co zrobić po wyborze diety? Przede wszystkim, zadbaj o odpowiednie przygotowanie? Catering dietetyczny to kompletny model odżywiania, a zatem nie będziesz już potrzebować dodatkowych produktów spożywczych. Dlatego zanim zaczniesz otrzymywać swoją dietę, dokładnie przejrzyj lodówkę, zadbaj o to, aby jej zawartość się nie zmarnowała oraz nie rób już kolejnych zakupów spożywczych.
Warto poinformować o diecie swoją rodzinę oraz znajomych – to pozwoli uniknąć sytuacji, kiedy osoby z Twojego najbliższego otoczenia będą namawiać Cię na porcję ciasta czy inne przekąski, które mogłyby utrudnić osiągnięcie zamierzonego celu.
Kiedy rozpoczniesz wybraną dietę, pamiętaj o tym, aby nie spożywać dodatkowych posiłków i nie podjadać. Bardzo ważne jest również to, aby pamiętać o piciu odpowiedniej ilości wody, która korzystnie wpłynie nie tylko na metabolizm, ale również na pracę całego organizmu.
Wysokiej jakości dieta pudełkowa stanowi łatwą i wygodną drogę do zdrowego odżywiania. Jeśli rozważasz skorzystanie z cateringu dietetycznego, pamiętaj o naszych poradach, które pomogą Ci podjąć właściwą decyzję i wybrać optymalną dietę dla siebie.