Sławni wegetarianie. Znani i lubiani, którzy nie jedzą mięsa

Sławni wegetarianie. Znani i lubiani, którzy nie jedzą mięsa

Chociaż wiele się zmieniło, nadal znajdą się ludzie, którzy uważają, że dieta wegetariańska i wegańska niesie ze sobą poważne zagrożenia i jest szkodliwa dla zdrowia. Przytaczane wyniki badań i analiz zazwyczaj nie są żadnym argumentem. Dużo lepiej na przeciwników takich rozwiązań działają konkretne przykłady. W końcu moda na wege dietę opanowała świat – z każdym rokiem przybywa zwolenników jadłospisu pozbawionego mięsa albo produktów zwierzęcych. Wszyscy z nich – jeżeli tylko wystarczająco zatroszczą się o zbilansowanie swojego menu – cieszą się zdrowiem i promienieją energią. Przyjrzyjmy się ludziom z pierwszych stron gazet, którzy zdecydowali się na przejście na wege dietę – ich przykład może stać się dla nas motywacją do podjęcia ciągle odkładanej w czasie decyzji, lub świetnym sposobem na przekonanie bliskich do spróbowania wegetariańskich potraw.

Natalie Portman

Kto z nas nie zna przepięknej aktorki, która zachwycała swoją urodą w V jak Vendetta czy Czarnym łabędziu? Mało kto wie jednak, że kiedy Natalie zdobywała serca milionów mężczyzn na całym świecie, nie spożywała pokarmów pochodzenia zwierzęcego. Dopiero po zajściu w ciążę zdecydowała się na wzbogacenie diety nabiałem i jajkami, jednak nadal nie je mięsa. Swoje przekonania tłumaczy empatią i miłością do zwierząt.

Paul McCartney

Członek legendarnej grupy The Beatles wielokrotnie zasłynął udziałem w akcjach propagujących prawa zwierząt, dużo mówi także i pisze o zdrowym żywieniu. O przejściu na wegetarianizm zadecydował podczas łowienia ryb w połowie lat 70. Walka o życie złowionej ryby tak go wzruszyła, że zdecydował się na rezygnację z jedzenia mięsa. Powiedział kiedyś: @Gdyby rzeźnie miały szklane ściany każdy byłby wegetarianinem” i trzeba przyznać, że jest w tym sporo racji.

Bryant Jennings

Mistrz świata wagi ciężkiej w boksie zawodowym weganinem? Jeszcze niedawno nikt by w to nie uwierzył, a dziś to wielce prawdopodobne. Jennings na dietę pozbawioną produktów pochodzenia zwierzęcego przeszedł na krótko przed walką z naszym rodakiem – Arturem Szpilką. Ci, którzy obawiali się o jego fizyczną wydolność i siłę, szybko zostali pozbawieni złudzeń. Amerykanin pokonał polskiego prospekta przed czasem i stanął do walki mistrzowskiej. Tę co prawda przegrał na punkty z legendarnym Władimirem Kliczką, ale nie ma powodów do wstydu – pokazuje całemu wegańskiemu światu, że tego typu dieta może być gwarantem sukcesu nawet w tak męskim sporcie jak pięściarstwo.

Albert Einstein

Legendarny fizyk wyróżniał się nie tylko geniuszem, ale także dietą. Stronił od mięsa, ryb i tłuszczu. Jego zdaniem człowiek nie narodził się po to, aby być drapieżnikiem. Jak widać pozbawiona mięsa dieta nie przeszkodziła mu w zrobieniu olbrzymiej kariery i zdominowaniu świata nauki na długie lata.

Clint Eastwood

Legendarny Brudny Harry, ikona męskości i pogromca zła weganinem? To prawda. Aktor od wielu lat jest wierny diecie pozbawionej jakichkolwiek produktów pochodzenia zwierzęcego. Odpowiada także za tysiące metamorfoz – przekonuje ludzi, że tego typu dieta, jeżeli tylko zwraca się uwagę na odpowiednie zbilansowanie i suplementację, może być w pełni bezpieczna dla naszego zdrowia. To najlepszy dowód na to, że weganizm jest odpowiedni dla każdego, nawet jeżeli zamiast aktówki do pracy nosi legendarne magnum 44.

Zamów