Sławni wegetarianie. Znani i lubiani, którzy nie jedzą mięsa

Chociaż wiele się zmieniło, nadal znajdą się ludzie, którzy uważają, że dieta wegetariańska i wegańska niesie ze sobą poważne zagrożenia i jest szkodliwa dla zdrowia. Przytaczane wyniki badań i analiz zazwyczaj nie są żadnym argumentem. Dużo lepiej na przeciwników takich rozwiązań działają konkretne przykłady. W końcu moda na wege dietę opanowała świat – z każdym rokiem przybywa zwolenników jadłospisu pozbawionego mięsa albo produktów zwierzęcych. Wszyscy z nich – jeżeli tylko wystarczająco zatroszczą się o zbilansowanie swojego menu – cieszą się zdrowiem i promienieją energią. Przyjrzyjmy się ludziom z pierwszych stron gazet, którzy zdecydowali się na przejście na wege dietę – ich przykład może stać się dla nas motywacją do podjęcia ciągle odkładanej w czasie decyzji, lub świetnym sposobem na przekonanie bliskich do spróbowania wegetariańskich potraw.

 

Natalie Portman

Kto z nas nie zna przepięknej aktorki, która zachwycała swoją urodą w V jak Vendetta czy Czarnym łabędziu? Mało kto wie jednak, że kiedy Natalie zdobywała serca milionów mężczyzn na całym świecie, nie spożywała pokarmów pochodzenia zwierzęcego. Dopiero po zajściu w ciążę zdecydowała się na wzbogacenie diety nabiałem i jajkami, jednak nadal nie je mięsa. Swoje przekonania tłumaczy empatią i miłością do zwierząt.

 

Paul McCartney

Członek legendarnej grupy The Beatles wielokrotnie zasłynął udziałem w akcjach propagujących prawa zwierząt, dużo mówi także i pisze o zdrowym żywieniu. O przejściu na wegetarianizm zadecydował podczas łowienia ryb w połowie lat 70. Walka o życie złowionej ryby tak go wzruszyła, że zdecydował się na rezygnację z jedzenia mięsa. Powiedział kiedyś: @Gdyby rzeźnie miały szklane ściany każdy byłby wegetarianinem” i trzeba przyznać, że jest w tym sporo racji.

 

Bryant Jennings

Mistrz świata wagi ciężkiej w boksie zawodowym weganinem? Jeszcze niedawno nikt by w to nie uwierzył, a dziś to wielce prawdopodobne. Jennings na dietę pozbawioną produktów pochodzenia zwierzęcego przeszedł na krótko przed walką z naszym rodakiem – Arturem Szpilką. Ci, którzy obawiali się o jego fizyczną wydolność i siłę, szybko zostali pozbawieni złudzeń. Amerykanin pokonał polskiego prospekta przed czasem i stanął do walki mistrzowskiej. Tę co prawda przegrał na punkty z legendarnym Władimirem Kliczką, ale nie ma powodów do wstydu – pokazuje całemu wegańskiemu światu, że tego typu dieta może być gwarantem sukcesu nawet w tak męskim sporcie jak pięściarstwo.

 

Albert Einstein

Legendarny fizyk wyróżniał się nie tylko geniuszem, ale także dietą. Stronił od mięsa, ryb i tłuszczu. Jego zdaniem człowiek nie narodził się po to, aby być drapieżnikiem. Jak widać pozbawiona mięsa dieta nie przeszkodziła mu w zrobieniu olbrzymiej kariery i zdominowaniu świata nauki na długie lata.

Rozważasz przejście na wegetarianizm lub jesteś wegetarianinem? Jeśli chcesz, aby Twoja dieta była bogata we wszelkie niezbędne składniki, wypróbuj nasz catering Be Diet Vege. Możesz być pewien, że nasze posiłki są zdrowe i zbilansowane.

Clint Eastwood

Legendarny Brudny Harry, ikona męskości i pogromca zła weganinem? To prawda. Aktor od wielu lat jest wierny diecie pozbawionej jakichkolwiek produktów pochodzenia zwierzęcego. Odpowiada także za tysiące metamorfoz – przekonuje ludzi, że tego typu dieta, jeżeli tylko zwraca się uwagę na odpowiednie zbilansowanie i suplementację, może być w pełni bezpieczna dla naszego zdrowia. To najlepszy dowód na to, że weganizm jest odpowiedni dla każdego, nawet jeżeli zamiast aktówki do pracy nosi legendarne magnum 44.