Jak się zdrowo odżywiać, gdy nie masz czasu gotować?

Większość z nas to zna. Chcemy schudnąć, chcemy być zdrowsi, chcemy jeść bardziej wartościowe posiłki. Chcemy. Tylko że najczęściej na tym chceniu się kończy. Znajdujemy sobie na poczekaniu setkę wymówek, dlaczego nie damy rady, dlaczego nam się nie uda. Najczęściej jako powód ewentualnego niepowodzenia podajemy brak czasu na przygotowanie pełnowartościowych posiłków. I czujemy się rozgrzeszeni, kiedy w pracy sięgamy po słodki batonik, bo przecież nie mamy na nic czasu. A już na godziny spędzone przy kuchni to w ogóle. A tak naprawdę wystarczy na początek wdrożenie kilku niewielkich nawyków, by zmienić swoje żywienie radykalnie.

 

 

Jedz śniadania

Dzięki temu dostarczysz organizmowi niezbędnej energii na początek dnia i nie rzucisz się na obiad z atakiem wilczego głodu. Jeśli obawiasz się, że drzemki bez końca pochłoną Ci cały poranek, to przygotuj śniadanie wieczorem przed pójściem spać. Zalanie owsianki ciepłym mlekiem i przygotowanie do niej pokrojonych owoców nie zajmie Ci więcej niż 10 minut, a rano będzie jak znalazł. Podobnie możesz przygotować kanapkę nie tylko na śniadanie, ale i do pracy. Jeśli opakujesz ją starannie i schowasz do lodówki, będzie czekała na Ciebie pyszna i gotowa do zjedzenia.

 

Bierz jedzenie do pracy

I chodzi tutaj nie tylko o wspomnianą wcześniej kanapkę, ale także o owoce czy inne zdrowe przekąski, które będziesz mieć pod ręką, gdy poczujesz głód. Jeśli ich nie zabierzesz z domu to ryzyko, że sięgniesz po coś niezdrowego tylko dlatego, że będzie pod ręką, jest ogromne. Polecamy dowiedzieć się, dlaczego jedzenie z automatu jest niezdrowe i jak wpływa na sylwetkę. Wybór masz naprawdę spory: owoce, warzywa, soki, pestki czy orzechy. Naprawdę szybko się nie znudzisz. Nie możemy też nie wspomnieć o pełnowartościowych posiłkach zabieranych z domu na lunch czy obiad w pracy. I nie ma się co krzywić i od razu bronić, że nie masz czasu. Możesz gotować z wyprzedzeniem na kilka dni. A jeśli boisz się, że znudzisz się jedną potrawą, to zamrażaj i codziennie zabieraj z domu coś innego. Nie musi to być nic wymyślnego – im prościej, tym szybciej.

 

Skomponuj swój zestaw SOS

Możesz go mieć, gdzie chcesz, w domu, w pracy, w samochodzie, w torebce, wszędzie tam, gdzie może Ci się przydać. Co może się w nim znaleźć: sok z marchwi lub pomidorów, chrupkie pieczywo lub wafle ryżowe, orzechy lub pestki i nade wszystko owoce. Skomponuj swój zestaw z produktów, które są zdrowe, które możesz łatwo przechowywać i co ważne, które lubisz. Bo inaczej nie będziesz po nie sięgać i cała praca na nic.

 

Znajdź w pobliżu miejsca ze zdrowym jedzeniem

W Twoim mieście, w pobliżu Twojego domu czy pracy na sto procent znajdziesz miejsca, gdzie serwuje się pyszne i zdrowe posiłki. Często są to bary i knajpki wegetariańskie. Zlokalizuj takie w swojej okolicy w razie, gdybyś miał dzień, kiedy wszystko idzie nie tak i jedzenia z domu nie zabrałeś. Lepiej udać się tam i zjeść coś zdrowego niż wybrać “maka” tylko, dlatego że jest prawie na każdym rogu.

 

Catering dietetyczny

Jeśli jesteś naprawdę mocno zajętą osobą i nie ma najmniejszych nawet szans, byś wygospodarował chwilę na przygotowanie jedzenia, zawsze możesz skorzystać z cateringu dietetycznego. Problem zakupów, przygotowania, liczenia kalorii nie będzie już Ciebie dotyczył. Otrzymasz dokładnie to, czego potrzebujesz do jedzenia na cały aktywny dzień. Pięć pełnowartościowych posiłków wprost do Twojego domu i pracy. Szybko, zdrowo, wygodnie. Idealnie dla osób żyjących na pełnych obrotach i cierpiących na chroniczny niedoczas.