Dlaczego dieta punktowa cieszy się popularnością?

Zastanawiasz się, co kryje się pod nazwą Weight Watchers? Dlaczego dieta punktowa zyskała tak duży rozgłos na całym świecie? Jeśli zależy Ci na tym, aby zrzucić zbędne kilogramy lub po prostu chcesz zadbać o swoją wagę ze względów zdrowotnych, to system żywienia oparty na punktacji przynosi spektakularne efekty! Zapomnij o dietach cud, tylko wybierz zdrowy i racjonalny odpowiednik. Sprawdź, co oznacza to w praktyce!

Dieta Strażników Wagi: na czym polega?

Dieta strażników wagi pochodzi z USA. Grupa znajomych mieszkająca na Brooklynie zaczęła prowadzić długie rozmowy na temat tego, jak schudnąć i co przynosi najlepsze efekty. Owocem tych spotkań stało się opracowanie zasad diety punktowej, będącej stylem żywienia, którego głównym założeniem jest stopniowa utrata uwagi, będąca efektem kilku miesięcznej racjonalnej diety, a nie głodówki. Na czym dokładnie polega dieta Weight Watchers? Po pierwsze, spożywane produkty są przeliczane na spersonalizowane punkty. W tym celu warto zainteresować się różnego rodzaju aplikacjami na smartfona, które pozwolą dopasować indywidualny plan żywieniowy. Punkty dopasowywane są odpowiednio do płci, wieku, wagi i prowadzonego trybu życia. Dla przykładu mężczyzna pracujący fizycznie i prowadzący aktywny tryb życia będzie miał większa pulę punktów w porównaniu do osoby pracującej w biurze. Dieta strażników wagi zakłada, że posiadane punkty stają się swojego rodzaju talonem, który można wymienić na konkretne produkty. Dzięki takiemu wsparciu można założyć, że sam styl żywienia i pracy nad sobą stanie się bardziej efektywny.

Zasady diety punktowej

Po wyliczeniu przypadających punktów i ich ilości, należy stworzyć spersonalizowany jadłospis. Jego ułożenie polega na dostosowaniu produktów do punktów i wykorzystaniu ich w codziennej diecie. Należy pamiętać o tym, że nie wolno przekraczać limitu dziennego – dzięki temu jesteśmy w stanie panować nad własnym apetytem, zwracać uwagę na regularność posiłków i ich kaloryczność. Dieta punktowa wyklucza tłuste i słodkie potrawy i obfituje w dużą ilość warzyw, owoców, ryb i chudego nabiału. Dzięki odpowiednio zbilansowanym posiłkom jesteśmy w stanie stworzyć jadłospis, który nie będzie powodował uczucia głodu, ale również sprawi, że będziemy na lekkim deficycie kalorycznym, który w perspektywie umożliwi zrzucenie zbędnych kilogramów. Dieta punktowa dużą wagę przykłada również do aktywności fizycznej i konsultacji psychologicznych, dzięki którym nabiera się zdrowych nawyków, a także buduje się pewność siebie. Weight Watchers zakłada również wsparcie osób, odpowiedzialnych za motywowanie, przyglądanie się i napędzanie do tego, aby osiągnąć upragnione rezultaty.

Dieta punktowa zrewolucjonizowała dotychczasowe myślenie o dietach odchudzających. Kto powiedział, że zrzucenie kilogramów musi wiązać się jedynie z całym szeregiem wyrzeczeń? Poznaj założenia diety strażników wagi oraz zasady zdrowego, racjonalnego żywienia i…wciel je w życie!

Dowiedz się również więcej na temat tego, ile posiłków dziennie powinno się jeść.