Najpopularniejsi sportowcy na Instagramie — kogo warto obserwować?

Portale społecznościowe na dobre zagościły w naszej codzienności. Mało kto wyobraża sobie dzień bez choćby kilku minut spędzonych na Facebooku, Twitterze czy Instagramie. Obserwujemy nie tylko strony naszych bliskich czy znajomych, aby dowiedzieć się co się u nich dzieje. Równie często zaglądamy na tablice ulubionych gwiazd kina czy sportu.

Sportowcy w social mediach zajmują ważne miejsce, gdyż dzięki ich działaniom wiele osób motywuje się do codziennej walki o zdrowie i smukłą sylwetkę. Podglądamy ich codzienność, treningi, to co jedzą i co polecają swoim fanom. Inspirujemy się do bardziej zdrowego pełnego energii życia.

Instagram jest doskonałym miejscem, gdzie z pomocą obrazu, krótkiego tekstu oraz hashtagów można zmotywować do działania nie tylko tysiące, ale i miliony obserwatorów. Dlatego też sportowcy i celebryci na Instagramie właśnie przekazują wartościowe dla fanów treści, które mogą pomóc im w pełniejszym życiu. Promują także wypróbowane produkty, których często są twarzami.

Kto jest na szczycie?

W pierwszej setce globalnego rankingu Instagrama znajdziemy sześciu sportowców. Wszyscy z nich to światowej sławy piłkarze. Największą ilość obserwatorów mają:

Christiano Ronaldo, www.instagram.com/cristiano, ok. 103 mln,

Neymar, www.instagram.com/neymarjr, ok. 76 mln;

 

Leo Messi, www.instagram.com/leomessi, ok. 73 mln;David Beckcham, www.instagram.com/davidbeckham, ok. 37 mln;James Rodriguez, www.instagram.com/jamesrodriguez10, ok. 31 mln;Ronaldinho, www.instagram.com/ronaldinho, ok. 23 mln.

Jeśli chodzi o nasz kraj, to lista sportowych celebrytów na Instagramie wygląda następująco:

Robert Lewandowski, www.instagram.com/_rl9, ok. 9,6 mln obserwatorów;

Anna Lewandowska, www.instagram.com/annalewandowskahpba, ok. 1,2 mln,

 

Ewa Chodakowska, www.instagram.com/chodakowskaewa, ok. 1,1 mln
Wojciech Szczęsny, www.instagram.com/wojciech.szczesny1, ok. 1 mln

Co proponują?

Polscy sportowcy na Instagramie najczęściej uchylają rąbka tajemnicy na temat swojego życia prywatnego oraz dzielą się swoimi patentami na zdrową dietę i udostępniają efektywne treningi. Często też promują autorskie programy treningowe, dzięki którym obserwatorzy mogą niejako trenować pod okiem znanych fachowców.

Jeśli więc szukasz ciekawych treningów oraz porad jak zdrowo i smacznie zjeść to warto przyjrzeć się temu, co proponują sportowcy na Instagramie. Najprościej zrobić to używając hashtagów.

Najpopularniejsze hashtagi dotyczące zdrowego stylu życia to:

#fitness, #healhty, #gym, #motivation, #diet, #health, #exercise, #workout, #fit,#gymlife

Warto prześledzić sobie, który ze znanych i powszechnie lubianych sportowców z kraju i zagranicy oferuje treści najbliższe naszym sportowym i osobistym zainteresowaniom i dodać ich do obserwowanych, gdyż odpowiedniej motywacji do pracy nad zdrowiem i piękną sylwetką nigdy dość. Szczególnie kiedy płynie ona od osób, które osiągnęły sukces w tej dziedzinie i mogą być prawdziwą inspiracją.