Zdrowy catering pudełkowy czyli… Dieta dostosowana do Twoich potrzeb

Jak znaleźć dla siebie najlepszy zdrowy catering? Jakimi kryteriami się kierować? Co należy przemyśleć, aby zaplanować swój jadłospis? Omawiamy niezwykle ważne aspekty w chwili doboru diety.

Dlaczego warto zdecydować się na zdrowy catering?

Bardzo dużo osób decyduje się na rozpoczęcie jakiejś diety pod wpływem impulsu. Czasem jest to zbliżająca się uroczystość rodzinna, innym razem jest to postanowienie noworoczne, a niekiedy po prostu czujemy, że w końcu musimy coś zmienić. Najczęściej osoby, które chcą podjąć kurację odchudzającą, szukają gotowych diet w internecie, albo przechodzą na dietę z polecenia niedawno widzianych znajomych, którzy zgubili zbędne kilogramy, wyglądają szczupło, atrakcyjne i od razu nasuwa się myśl, aby też postawić sobie taki cel. Niestety nieprzemyślany wybór diety zazwyczaj kończy się porażką. Powoli utwierdzamy się w przekonaniu, że nigdy nie schudniemy, nie poprawimy wyglądu swojego ciała, bo przecież próbowaliśmy już wszystkiego.

Z szerokiej listy diet znalezionych w sieci ciężko jest wybrać taką, która okaże się najskuteczniejszą metodą dla nas. W dodatku gotowe jadłospisy odchudzające mogą nie odpowiadać naszym zapotrzebowaniom żywieniowym, przez co ciągle czujemy niedosyt, po zakończeniu diety następuje efekt jojo, a nawet jeszcze w trakcie diety nie możemy opanować chęci podjadania i o schudnięciu w ogóle nie ma mowy. Często też są skomponowane z produktów, których nie lubimy, więc szybko się zniechęcamy, albo co gorsze zawierają składniki, których nie powinniśmy spożywać bądź nie dostarczają wystarczającej ilości witamin i minerałów potrzebnych w przypadku naszego stanu zdrowia. Poza tym z reguły w takiej sytuacji natrafiamy na jedną z diet cud, która zamiast pomagać szkodzi naszemu zdrowiu. Aby nowy jadłospis był skuteczny, powinien być dopasowany do indywidualnych predyspozycji i upodobań, a nie opierać się na modnych w ostatnim czasie dietach. Musimy zdać sobie sprawę, że nie ma jednej uniwersalnej diety, która będzie działać tak samo u każdego. Jaki zdrowy catering będzie więc odpowiedni?

Twoje potrzeby a zdrowy catering pudełkowy. Najważniejsze zasady doboru diety

Kaloryczność

Wiele osób ma problem z tym, ile tak naprawdę powinno jeść. W każdej diecie bardzo ważne jest, aby kaloryczność spożywanych posiłków pokrywała się z codziennym zapotrzebowaniem energetycznym. Musimy wziąć pod uwagę wiek, wzrost, płeć oraz rolę aktywności fizycznej w naszym życiu.

Specjalne wymagania żywieniowe

Dieta powinna być przygotowana pod szczególne potrzeby organizmu, np. eliminująca alergeny i produkty źle tolerowane, albo wzbogacona o składniki zalecane w profilaktyce i leczeniu konkretnych chorób. Specjalne diety dotyczą także osób uprawiających sport na poziomie zaawansowanym czy profesjonalnym, które chcą osiągać lepsze wyniki w swojej dziedzinie.

Indywidualne preferencje smakowe

Dieta zwykle kojarzy się z czymś nieprzyjemnym. Tymczasem najlepsza dieta to taka, która będzie nam smakować. Zastanów się jakie preferujesz produkty, a za którymi nie przepadasz. Wybieraj takie, które lubisz, aby jeść ze smakiem i bez problemu wytrwać w swoim postanowieniu. Jednocześnie pamiętaj, aby dieta była urozmaicona.

Proste, wygodne i rozsądne rozwiązanie, czyli catering dietetyczny dopasowany do Twoich potrzeb!

Dobór diety musi być świadomy. Tylko indywidualnie dopasowana dieta zaowocuje korzyścią dla zdrowia. Określenie kaloryczności każdego posiłku, dbanie o dostarczenie cennych składników z pożywienia, wybór odpowiednich produktów i samo skomponowanie smacznych dań – to ważne elementy procesu diety, które mogą okazać się znacznie trudniejsze niż się wydaje. Co zrobić, aby nie popełnić częstych błędów żywieniowych i nie zamienić jedzenia w prawdziwą gehennę? Najprościej jest oddać tę sprawę w ręce specjalistów, którzy zaplanują i przygotują posiłki. Zdrowy catering pudełkowy polecany jest dla osób, które pragną się odchudzić lub po prostu zdrowo się odżywiać. To również idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie mają zbyt dużo czasu na zakupy i gotowanie, żyją bardzo intensywnie i większość dnia są poza domem, albo jest to dla nich przykry obowiązek zniechęcający do zmiany nawyków żywieniowych. Dzięki zdrowemu cateringowi pudełkowemu możemy zaoszczędzić mnóstwo czasu, a co najważniejsze – mamy pewność, że posiłki będę zdrowe i właściwie zbilansowane, dopasowane do naszych potrzeb.